July naar 10.000 bezoekers
propositie voor Khalid Allali
23 oktober 2026
hoornvlies ooglaseren
iris
voorzetlens bij hoge sterkte
ooglens vervanglens 50-plus
netvlies hier wordt gemeten
oogzenuw
scrol om het oog te openen
July, Utrecht

van 3.000 naar 10.000 bezoekers per maand.

July geeft nu 15.000 euro per maand uit aan advertenties en krijgt daar 3.000 bezoekers voor. Deze pagina laat laag voor laag zien waar het verschil zit: in de mix, in de basis en pas daarna in het bedrag.

5,00
euro per bezoeker nu
1,52
euro per bezoeker in de nieuwe mix
8 → 27
behandelingen, zelfde 15.000 euro
nu
3.000

bezoekers voor 15.000 euro.

Vijf euro per bezoeker, circa 45 aanvragen, 8 behandelingen. Dat is het patroon van een campagne die vrijwel alleen op Google draait, boven het plafond van de regio Utrecht: daar zijn hooguit 1.500 kliks per maand te koop.

hoornvlies

waar ooglaseren gebeurt, en waar July de duurste is.

SMILE Pro, LASEK en IntraLASIK corrigeren het hoornvlies. July vraagt 3.990 euro voor 18 tot 39 jaar; de concurrentie 1.800 tot 3.700. Wie op prijs vergelijkt, kiest niet voor July. De boodschap moet dus zijn: de SMILE Pro-prijs, en de behandeling die bij je ogen past, zonder bijbetaling.

voorzetlens en ooglens

waar July de goedkoopste is, en dat niet vertelt.

Een voorzetlens voor hoge sterktes kost bij July 3.990 euro, elders 4.900 tot 6.580. De vervanglens voor 50-plus is vergelijkbaar met Eyescan en goedkoper dan FYEO en Memira. Dit zijn de doelgroepen waar de advertenties op horen te richten.

netvlies

meten van klik tot behandeling.

Zonder meting per kanaal (bezoeker, aanvraag, vooronderzoek, behandeling) wint het kanaal met de goedkoopste kliks, en dat levert de minste patiënten op. De meting is de eerste week werk en de voorwaarde voor elk model hieronder.

het hele oog

alles in Utrecht, bij je eigen oogarts.

FYEO en Visus doen in Utrecht alleen het vooronderzoek en behandelen in Amsterdam of Rotterdam. Alleen Eyescan en July behandelen in de stad zelf. Dat is het sterkste argument van July en het staat nergens op july.nl. Hieronder: drie modellen, de klikprijzen, de rekenmethode en wat er klaar moet zijn.

1. drie modellen

drie fundamenteel verschillende keuzes, drie uitkomsten.

De eerste keuze is de mix: dezelfde 15.000 euro levert in de huidige aanpak 3.000 bezoekers op en in een video-eerst mix 9.900. De tweede keuze is het bedrag. Van 15.000 naar 30.000 euro geeft 15 extra behandelingen (1.000 euro per extra behandeling), van 30.000 naar 40.000 nog 9. Beide ver onder de 4.700 euro die een behandeling opbrengt. De grens is de capaciteit van de kliniek, niet het budget.

model A: dezelfde 15.000, andere mix
9.900

betaalde bezoekers, 179 aanvragen, 89 vooronderzoeken, 27 behandelingen, 127.000 euro omzet, 557 euro per behandeling

model B: 30.000 euro (advies vanaf maand 2)
21.000

betaalde bezoekers, 297 aanvragen, 143 vooronderzoeken, 42 behandelingen, 200.000 euro omzet, 704 euro per behandeling

model C: 40.000 euro, regio breder
26.700

betaalde bezoekers, 355 aanvragen, 171 vooronderzoeken, 51 behandelingen, 240.000 euro omzet, 781 euro per behandeling

per maand, vanaf maand 3nu: 15.000A: 15.000B: 30.000C: 40.000
Betaalde bezoekers (plus circa 2.800 gratis)3.0009.90021.00026.700
Aanvragen vooronderzoek45179297355
Vooronderzoeken (komen opdagen)2489143171
Behandelingen8274251
Omzet bij 4.700 euro per behandeling38.000127.000200.000240.000
Advertentiekosten per behandeling1.875557704781

het advies.

Maand 1: de huidige campagne terug naar 10.000 euro en omzetten naar de video-eerst mix, de basis bouwen en de echte klikprijzen meten. Vanaf maand 2: model B, 30.000 euro advertenties binnen de 60.000. Daar liggen de kosten per behandeling rond 700 euro en passen 143 vooronderzoeken per maand in de kliniek met één optometrist erbij. Model C pas na meting en met een breder gebied (Amersfoort, 't Gooi, Gouda).

de kwaliteitsvloer.

10.000 bezoekers zijn in maand 1 al te koop voor 8.000 euro met de goedkoopste kliks; dat levert 40 in plaats van 150 aanvragen op. Spreek af: minimaal 1,5 procent van de bezoekers vraagt een vooronderzoek aan, per kanaal maximaal 150 euro per aanvraag en 1.000 euro per behandeling. Stuur op kosten per behandeling, nooit per bezoeker.

2. klikprijzen

wat een klik kost, per kanaal.

Google verkoopt kliks in een veiling per zoekwoord: je betaalt alleen als iemand klikt, en de prijs stijgt met het aantal klinieken dat meebiedt. Meta, YouTube en TikTok verkopen vertoningen: je betaalt per duizend keer in beeld (CPM). De klikprijs daar is een rekensom: klikprijs = CPM gedeeld door (klikfrequentie maal 10). Bij een CPM van 12 euro en 0,6 procent kliks kost een klik 2,00 euro. July betaalt nu gewogen 5,00 euro per bezoeker.

kanaalbandbreedtegebruikthoe opgebouwdbron
Google Search, lokaal (ooglaseren utrecht, oogkliniek utrecht)4,00 tot 9,006,00Veiling; vier klinieken bieden in Utrecht meeSearchlab NL zorg 2,60; lokale keuzezorg 2 tot 3 keer hoger; WordStream VS artsen 4,76 dollar
Google Search, hoofdtermen (ooglaseren, ooglaseren kosten)3,50 tot 7,004,50Veiling; landelijke ketens bieden meeFYEO, Visus en Bergman bieden landelijk mee
Google Search, techniek en informatie (lasek, relex smile, lensimplantatie)2,00 tot 5,003,00Veiling; minder biedersSearchlab NL zorg 2,60 als ondergrens
Google Search, eigen merk (july oogkliniek)0,50 tot 1,500,80Hoge kwaliteitsscore, weinig biedersMerktermen zijn overal het goedkoopst; afschermen tegen FYEO
Google Search, gewogen3,50 tot 6,004,5040% lokaal, 30% hoofdtermen, 25% techniek, 5% merkIn model B en C 5,00, omdat extra budget bredere termen koopt
Meta leads en retargeting (Facebook en Instagram)1,50 tot 3,002,00CPM 12 euro, klikfrequentie 0,6%CPM NL 8,58 tot 14,20 dollar (Lebesgue, Adamigo, Superads); WordStream leadcampagnes 1,80 dollar
Meta verkeer en video met de oogtest0,50 tot 1,200,80CPM 10 euro, klikfrequentie 1,25%WordStream gezondheid 0,80 dollar (verkeer); quiz-advertenties halen 2 tot 4% kliks
YouTube in-feed en Display, retargeting0,40 tot 1,200,80CPM 8 euro, klikfrequentie 1,0%YouTube in-feed 0,03 tot 0,06 euro per weergave; 1 op 20 kijkers klikt door
TikTok en Reels, 18 tot 34 jaar (test)0,30 tot 0,900,65CPM 5 euro, klikfrequentie 0,77%TikTok CPM 40 tot 60% onder Meta; laagste conversie, daarom een test

Instagram is geen apart kanaal: Facebook en Instagram (feed, Stories, Reels) draaien in één Meta-campagne en Meta verdeelt het budget zelf; bij 25 tot 55 in Utrecht gaat het grootste deel naar Instagram. TikTok is een apart platform met een eigen veiling, hier als test voor 18 tot 34.

de zoekwoorden in Utrecht.

zoekwoord per maandNLUtrechtklikprijs
ooglaseren30.0002.7003,50 tot 7,00
ooglaseren kosten, prijs3.5003203,00 tot 6,00
ooglaseren utrecht1.0001.0004,00 tot 9,00
oogkliniek utrecht6506502,50 tot 5,00
lensimplantatie, lensvervanging2.0001802,50 tot 5,00
lasek, intralasik, relex smile3.2002902,00 tot 4,50
ouderdomsverziendheid, na 501.3001202,00 tot 4,00
ooglaseren ervaringen, vergoeding2.2002001,50 tot 4,00
zoekvraag regio, met afgeleiden3.500 tot 5.500

waarom Google een plafond heeft.

Regio Utrecht is 9 procent van Nederland. Van 3.500 tot 5.500 zoekopdrachten per maand klikt 60 procent op een advertentie; vier advertentieplekken delen die kliks en een goede campagne pakt er 25 tot 30 procent van: 700 tot 1.600 kliks per maand. Meer betekent hogere posities (duurder) of bredere termen met lage koopintentie. Daarom staat Google in model A op 6.000 euro en in model C, met 1,5 keer zoveel inwoners, op 11.000.

Bron van de volumes: schatting op basis van de zoeksuggesties van Google, verhoudingen in vergelijkbare medische keuzemarkten en 9 procent regio-aandeel (CBS). De echte cijfers komen uit de Zoekwoordplanner: eerste opdracht van week 1.

3. de rekenmethode

zo wordt er gerekend.

budget ÷ klikprijs = bezoekers → × conversie van de site = aanvragen → × opkomst = vooronderzoeken → × behandelratio = behandelingen → × 4.700 euro = omzet Rekenvoorbeeld Google Search in model A: 6.000 euro ÷ 4,50 = 1.333 bezoekers × 4,5% = 60 aanvragen × 60% = 36 vooronderzoeken × 33% = 12 behandelingen × 4.700 = 56.000 euro omzet. Kosten per behandeling: 6.000 ÷ 12 = 500 euro.
stapin gewone taalgebruiktbandbreedtewaarop gebaseerd
KlikprijsWat één bezoeker uit een advertentie kost0,65 tot 4,50zie klikprijzenPer kanaal opgebouwd uit CPM en klikfrequentie, of uit de veiling. July nu: 5,00 gewogen
Conversie van de siteHoeveel van de 100 bezoekers een vooronderzoek aanvragen (formulier, agenda, telefoon, WhatsApp, oogtest)Google 4,5%
Meta leads 2,5%
video 0,8 tot 1,2%
2,5 tot 6% Google
0,5 tot 3% video
Searchlab NL zorg 4,2% op Google; WordStream VS artsen 12% (incl. telefoon); zoekverkeer converteert 3 tot 4 keer beter dan video. July nu: circa 1,5% (45 op 3.000)
OpkomstHoeveel van de aanvragers echt komen voor het vooronderzoekGoogle 60%
Meta 45%
TikTok 40%
35 tot 70%Specialty Vision 2026: lead naar consult 35 tot 60% bij betaald zoeken, social lager. Bellen binnen 5 minuten geeft 60 tot 70%, na een dag 30 tot 40%
BehandelratioHoeveel van wie komt zich laat behandelen (na aftrek van 15 tot 25% medisch ongeschikt en wie elders kiest of wacht)Google 33%
Meta 30%
video 28%
TikTok 25%
25 tot 55%Refractive Surgery Marketing: gemiddeld 35 tot 50%, goed georganiseerd 55 tot 70%; LiveseySolar (VK): 31 naar 70% na training. Voorzichtig omdat July nieuw is met 2 reviews
Omzet per behandelingGemiddelde prijs over de leeftijdsmix4.7004.400 tot 5.20040% van 3.990, 30% van 4.990, 30% van 5.990 (july.nl). Meer 50-plus geeft 5.000 of meer
Afnemend rendementMeer budget in hetzelfde kanaal koopt steeds iets slechtere kliksmin 10 tot 20% conversie per verdubbelingIn model B en C klikprijzen 5 tot 15% hoger en conversies 10 tot 25% lager dan in A

wat de methode wel en niet is.

Dit is de standaardmanier waarop klinieken, bureaus en Google zelf een campagne doorrekenen. Elke stap is een percentage dat na vier weken gemeten is in het eigen account en in de agenda van de kliniek. De grootste onzekerheid zit bij opkomst en behandelratio, en juist die bepaalt de kliniek zelf.

De cijfers zijn geen belofte en geen meting bij July, maar de best onderbouwde schatting voor een nieuwe kliniek in Utrecht op 22 oktober 2026.

wat de kliniek zelf in de hand heeft.

Advertenties bepalen twee van de vijf stappen (klikprijs en bezoekers). De andere drie zijn van July:

  • Conversie van de site: online agenda, pagina per leeftijd, reviews, artsen in beeld. Van 1,5 naar 2,5 procent is 65 procent meer aanvragen bij hetzelfde budget.
  • Opkomst: bellen of appen binnen vijf minuten, ook 's avonds. Van 45 naar 60 procent is een derde meer vooronderzoeken.
  • Behandelratio: de oogarts voert het gesprek, vaste prijs, gespreid betalen, uitleg van de prijs. Van 30 naar 40 procent is een derde meer behandelingen.
4. per kanaal doorgerekend

model A, B en C per kanaal.

model A: dezelfde 15.000 euro, video-eerst mix
kanaalbudgetklikbezoekersconv.aanvragenopkomstonderzoekratiobehandeld
Google Search6.0004,501.3334,5%6060%3633%12
Meta leads, retargeting4.0002,002.0002,5%5045%2330%7
Meta verkeer, oogtest2.5000,803.1251,2%3845%1728%5
YouTube, Display1.5000,801.8751,0%1945%828%2
TikTok, Reels (test)1.0000,651.5380,8%1240%525%1
Totaal15.0001,529.9001,8%17950%8930%27

Omzet 127.000 euro. Kosten per behandeling 557 euro. Omzet per advertentie-euro 8,4.

model B: 30.000 euro, zelfde mix opgeschaald, klikprijzen iets hoger en conversies iets lager gezet
kanaalbudgetklikbezoekersconv.aanvragenopkomstonderzoekratiobehandeld
Google Search8.0005,001.6004,2%6760%4033%13
Meta leads, retargeting9.0002,204.0912,2%9045%4130%12
Meta verkeer, oogtest7.0000,907.7781,0%7845%3528%10
YouTube, Display4.0000,854.7060,9%4245%1928%5
TikTok, Reels (test)2.0000,702.8570,7%2040%825%2
Totaal30.0001,4321.0001,4%29748%14330%42

Omzet 200.000 euro. Kosten per behandeling 704 euro. Omzet per advertentie-euro 6,7. Capaciteit: 143 vooronderzoeken is 7 per werkdag; dat vraagt een optometrist voor de metingen.

model C: 40.000 euro, verzorgingsgebied verbreed naar Amersfoort, 't Gooi en Gouda (circa 2,2 miljoen inwoners)
kanaalbudgetklikbezoekersconv.aanvragenopkomstonderzoekratiobehandeld
Google Search (breder gebied)11.0005,002.2004,0%8860%5333%17
Meta leads, retargeting12.0002,305.2172,0%10445%4730%14
Meta verkeer, oogtest9.0000,959.4740,9%8545%3828%11
YouTube, Display5.0000,905.5560,85%4745%2128%6
TikTok, Reels (test)3.0000,704.2860,7%3040%1225%3
Totaal40.0001,5026.7001,3%35548%17130%51

Omzet 240.000 euro. Kosten per behandeling 781 euro. Omzet per advertentie-euro 6,0. Capaciteit: 171 vooronderzoeken is 8 per werkdag; twee optometristen of een tweede onderzoekskamer.

5. terugrekenen

van het doel naar het budget.

Vooruit rekenen zegt wat een budget oplevert. Terugrekenen begint bij wat je wilt en zegt wat daarvoor nodig is. Dezelfde percentages, andere kant op: delen in plaats van vermenigvuldigen.

model 1: "ik wil 10.000 bezoekers per maand." Wat kost dat?

10.000 bezoekers × gewogen klikprijs 1,52 (video-eerst) = 15.200 euro  |  × 5,00 (wat July nu betaalt) = 50.000 euro, en dan nog onhaalbaar door het Google-plafond

Gewogen klikprijs is het totale budget gedeeld door alle bezoekers (model A: 15.000 ÷ 9.872 = 1,52; nu: 15.000 ÷ 3.000 = 5,00). Les: 10.000 bezoekers zijn een mix-vraag, geen budgetvraag. In de video-eerst mix is 15.000 euro genoeg, met de gratis bezoekers erbij 12.700.

model 2: "ik wil 40 behandelingen per maand uit advertenties." Wat is daarvoor nodig?

40 behandelingen ÷ ratio 30% = 134 vooronderzoeken ÷ opkomst 48% = 280 aanvragen ÷ conversie 1,41% = 19.800 bezoekers × klikprijs 1,43 = 28.400 euro per maand

Percentages zijn de gewogen waarden uit model B. Elke stap terug deelt door het percentage van die stap. Wie 40 behandelingen wil met 15.000 euro, moet de drie percentages van de kliniek omhoog krijgen: conversie 2,5%, opkomst 60%, ratio 40% geeft 40 behandelingen uit 11.100 bezoekers.

model 3: "hoeveel behandelingen moeten de hele 60.000 euro per maand terugverdienen?"

60.000 ÷ 4.700 omzet = 12,8 behandelingen op omzet  |  60.000 ÷ (4.700 − 35% variabele kosten = 3.055) = 20 behandelingen op marge

De 35 procent variabele kosten (lens, materialen, OK-tijd, nazorg) is een aanname die alleen Khalid kan vervangen door het echte cijfer. Bij 20 behandelingen per maand is het volledige marketingbudget gedekt. De huidige campagne levert er 8, model A 27, model B 42.

model 4: "wat mag een klik maximaal kosten?" De grens per kanaal.

maximale klikprijs = toegestane kosten per behandeling × ratio × opkomst × conversie

kanaal (grens 1.000 euro per behandeling)rekensommaximaal per klikverwachtoordeel
Google Search1.000 × 33% × 60% × 4,5%8,904,50Ruimte; ook bij 6,00 lokaal nog rendabel
Meta leads en retargeting1.000 × 30% × 45% × 2,5%3,382,00Ruimte
Meta verkeer met de oogtest1.000 × 28% × 45% × 1,2%1,510,80Ruimte, maar alleen met de oogtest als haakje
YouTube en Display1.000 × 28% × 45% × 1,0%1,260,80Krap; vooral retargeting draaien
TikTok en Reels1.000 × 25% × 40% × 0,8%0,800,65Krap; daarom een test, stoppen boven 0,80

Dit is de regel waarmee het team wekelijks stuurt: zodra de gemeten klikprijs van een kanaal boven zijn maximum komt, of de conversie eronder zakt, gaat het budget naar het kanaal dat het verst onder zijn maximum zit.

6. wat er nodig is

de investering in materiaal, techniek en mensen.

Advertenties zijn het laatste stuk. Zonder video's, pagina's, meting en opvolging koop je bezoekers die niets doen. Bedragen zijn marktprijzen in Nederland (oktober 2026) en indicatief.

Macro-opname van een oog in warm licht, beeld gemaakt voor deze propositie

videomateriaal: het hart van de campagne.

onderdeeleenmaligper maand
Startproductie: 2 draaidagen (crew, licht, geluid, regie): artsen, kliniek, 3 patiëntverhalen9.000 tot 12.000
Montage startpakket: 20 tot 25 korte video's, ondertiteld, per leeftijd4.000 tot 6.000
Fotografie kliniek, artsen en team1.500 tot 2.500
Doorlopend: 1 draaidag per maand plus 10 tot 15 video's6.000 tot 8.000
Creator-video's voor TikTok en Reels, 4 tot 6 per maand1.000 tot 2.000
Toestemming en vergoeding voor patiënten in beeldinbegrepen250 tot 500
Video en beeld14.500 tot 20.5007.000 tot 10.000

Eisen: 20 tot 45 seconden, staand, de oogarts in beeld, één vraag per video, geen stockbeeld, geen beloftes over resultaat. Dezelfde set draait op Meta, YouTube, TikTok, de site en de FC Utrecht-kanalen.

site, meting en opvolging: zonder dit geen campagne.

onderdeeleenmaligper maand
Drie landingspagina's per leeftijd en "waarom July"4.000 tot 6.000
Online oogtest op de site, met agenda aan het eind3.000 tot 5.000
Online agenda vooronderzoek (praktijksysteem)500 tot 1.50050 tot 150
Meting: GA4, Tag Manager, conversies, Meta-pixel, belregistratie3.000 tot 5.000200 tot 400
Eenvoudig CRM: per aanvraag "gekomen" en "behandeld"1.000 tot 2.000100 tot 300
Reviewproces en tooling50050 tot 100
Site, meting, opvolging12.000 tot 20.000400 tot 1.050

Zonder de meting van klik tot behandeling kan niemand zeggen welk kanaal patiënten oplevert. Dit is de eerste week werk.

accounts, regels en mensen.

  • Accounts: Google Ads met conversiemeting; Google Bedrijfsprofiel compleet; Meta Business Manager met domeinverificatie, pixel en Conversions API; YouTube gekoppeld; zakelijk TikTok-account.
  • Regels: gezondheidsbeleid van Meta (geen targeting op medische kenmerken, geen voor-en-na met belofte); claims alleen onderbouwd; teksten langs de oogartsen voor ze live gaan.
  • Campagnebeheer: 15 tot 25 uur per week sturen op kosten per behandeling, advertenties verversen, weekrapport: 4.000 tot 6.000 euro per maand.
  • Opvolging: elke aanvraag binnen vijf minuten bellen of appen, zeven dagen per week tot 22:00 (0,5 fte bij model B).
  • Optometrist: 1 fte vanaf model B voor de metingen, zodat de oogarts het gesprek doet. Opvolger en optometrist zijn kliniekpersoneel, niet in het marketingbudget.
  • Content: 2 artikelen per week, Google-profiel, social, e-mail: 3.000 tot 5.000 euro per maand.

waar het in de 60.000 zit.

onderdeelmaand 1 (basis)vanaf maand 2 (model B)
Advertenties10.00030.000
Video en beeld17.0008.000
Site, oogtest, meting, CRM16.0001.000
Campagnebeheer en analyse5.0006.000
Content en social4.0004.000
FC Utrecht en pers3.0006.000
Opvolging en reviews3.0004.000
Reserve2.0001.000
Totaal60.00060.000

Maand 1 is de investeringsmaand: 33.000 euro eenmalig in video, site en meting. Model C vraagt vanaf maand 2 10.000 euro extra, of minder video en content.

7. socials

vijf voorbeelden van hoe July eruitziet op Instagram en TikTok.

Dezelfde boodschappen als in de modellen, vertaald naar wat mensen op hun telefoon zien: twee reels en drie posts. De teksten zijn af en kloppen met de prijzen en de feiten van july.nl. De beelden zijn voorbeelden, gemaakt met Higgsfield; in de echte campagne staan de oogartsen en de patiënten van July zelf in beeld.

j
july Utrechtreel
vraag 1 van 10
doet ooglaseren pijn?
Nee. Je krijgt verdovende druppels. Je voelt druk, geen pijn. De behandeling duurt per oog enkele minuten en je gaat dezelfde dag naar huis.
july De vraag die we het vaakst horen. Je oogarts legt het uit in het gratis vooronderzoek van een uur, zonder verplichtingen. Link in bio.
#ooglaseren #utrecht #vooronderzoek
j
july Utrechtreel
50-plus
de kaart lezen zonder leesbril.
Na je vijftigste wordt je ooglens stijver. De vervanglens vervangt hem: 5.990 euro voor beide ogen, alles inbegrepen, in Utrecht.
july Staar kan daarna niet meer ontstaan. Vooronderzoek, behandeling en controle bij dezelfde oogarts. Plan je gratis vooronderzoek via de link in bio.
#leesbril #vervanglens #utrecht
j
july Utrechtpost
Voorbeeldpost: zacht lichtbeeld met de drie vaste prijzen
één vaste prijs. alles inbegrepen.
3.99018 tot 39 jaar
4.99040 tot 49 jaar
5.99050 jaar en ouder
voor beide ogen, ongeacht de behandeling
july Geen toeslag per techniek en geen verrassingen achteraf. Vooronderzoek, behandeling, lenzen, druppels en alle controles zitten erin. Gespreid betalen kan vanaf 166 euro per maand.
#ooglaseren #lensimplantaat #vasteprijs
j
july Utrechtpost
Voorbeeldpost: rustige behandelkamer in ochtendlicht
alles in Utrecht, bij je eigen oogarts.
Vooronderzoek, behandeling en controle op één plek. Geen reis naar Amsterdam of Rotterdam.
july Eén oogarts van het eerste gesprek tot de laatste controle. Groenewoudsedijk 63, vlak bij knooppunt Oudenrijn (A2 en A12) en met de bus vanaf Utrecht Centraal.
#oogkliniek #utrecht #ooglaseren
j
july Utrechtpost
Voorbeeldpost: handen met een telefoon aan tafel bij het raam
2 minuten
kom jij in aanmerking? doe de oogtest.
Een paar vragen over je ogen en je sterkte, en je krijgt direct een eerste advies.
july De online oogtest is gratis en vrijblijvend. Kom je in aanmerking, dan plan je direct je vooronderzoek. Link in bio.
#oogtest #ooglaseren #brilweg

De beelden in deze vijf voorbeelden zijn gemaakt met Higgsfield (Nano Banana Pro en Seedance 2.5) en tonen geen echte patiënten of medewerkers van July. De teksten zijn gecontroleerd op de prijzen, het adres en de behandelingen van july.nl.

de vijf concepten, en waar ze in de campagne zitten.

conceptformaathaakje in de eerste secondevoor wiekanaal en rolwat de kijker doet
Doet ooglaseren pijn? Reeks van tien vragen, één per video, de oogarts in beeldReel 9:16, 20 tot 30 secondenDe vraag letterlijk in beeld, antwoord in de eerste drie seconden25 tot 45, twijfelaarsMeta leads en retargeting; TikTok-test; YouTube in-feedGratis vooronderzoek plannen
De kaart lezen zonder leesbril. Patiëntverhaal in één scène, zonder uitleg voorafReel 9:16, 15 tot 25 secondenEen herkenbaar moment: de kaart op armlengte, en dan niet meer50-plusMeta leads (grootste kans, July is hier concurrerend geprijsd)Vooronderzoek plannen, uitleg vervanglens lezen
Eén vaste prijs, alles inbegrepen. Typografische post met de drie prijzenPost 4:5, ook als StoryDrie getallen, geen kleine lettertjesIedereen die vergelijktMeta retargeting (na bezoek aan de prijspagina); organischPrijspagina bekijken, oogtest doen
Alles in Utrecht, bij je eigen oogarts. De kliniek en de artsenPost 4:5 en carrousel (kliniek, arts, behandelkamer)Het argument dat geen concurrent in Utrecht heeftRegio Utrecht, 30 kilometerMeta verkeer en Google Bedrijfsprofiel; FC Utrecht-kanalen"Waarom July" lezen, route bekijken
Doe de oogtest. Het haakje voor goedkoop verkeerPost 4:5 en Reel 9:16 (schermopname van de test)"Kom jij in aanmerking?" met een tijd erbij18 tot 45Meta verkeer, TikTok, YouTube; de goedkoopste kliks van de mixOogtest doen, gegevens achterlaten

Elke video uit de reeks wordt ook verticaal zonder geluid gemaakt (ondertiteld), in drie lengtes (6, 15 en 30 seconden) en met de oogarts als vast gezicht. Dat is het materiaal dat in de modellen op 7.000 tot 10.000 euro per maand is begroot.

8. voor het gesprek

tien kritische vragen voor het marketingteam.

Stel ze in deze volgorde. Een team dat de eerste drie niet met cijfers kan beantwoorden, stuurt op bezoekers in plaats van op patiënten.

1Hoeveel bezoekers, aanvragen, vooronderzoeken en behandelingen leverde elk kanaal vorige maand op?
Goed antwoord: een tabel per kanaal, van klik tot behandeling. Alarm: alleen bezoekers of kliks, of "dat meten we niet per kanaal".
2Wat kost een klik, een aanvraag en een behandeling, per kanaal, en wat is het maximum per kanaal?
Nu: 5 euro per bezoeker, circa 1.875 per behandeling. Richtwaarde: klik 0,65 tot 4,50, aanvraag 60 tot 110, behandeling onder 1.000. Alarm: geen maximum per kanaal.
3Hoe vaak wordt er in de regio gezocht, en waar ligt het plafond van Google?
Goed antwoord: 3.500 tot 5.500 zoekopdrachten, plafond rond 1.500 kliks; de groei komt van video. Alarm: "meer budget in Google".
4Waarom levert 15.000 euro nu maar 3.000 bezoekers op, en wat verandert er in de mix?
Goed antwoord: 5 euro per bezoeker komt van Google boven het plafond; nieuwe verdeling 6.000 Google, de rest video, daarna opschalen naar model B. Alarm: "meer budget" zonder andere mix.
5Waar is de video van de oogartsen, en wanneer zijn de twee draaidagen?
Goed antwoord: data staan, 20 tot 25 video's in het startpakket, daarna 10 tot 15 per maand. Alarm: stockbeeld of alleen tekstadvertenties.
6Hoeveel Google-reviews hebben we en wat is het proces om er elke week bij te krijgen?
Nu: 2 op Trustpilot, 0 op ZorgkaartNederland; concurrenten tonen duizenden. Doel: 50 Google-reviews in 3 maanden, vraag op de dag van de laatste controle.
7Kan een bezoeker online boeken, en hoe snel bellen of appen we terug?
Goed antwoord: agenda op elke pagina, reactie binnen 5 minuten, ook 's avonds (de meeste aanvragen komen tussen 19:00 en 23:00). Na een dag wachten is de helft weg.
8Welke pagina vertelt dat alles in Utrecht gebeurt, bij je eigen oogarts, en welke pagina is er per leeftijdsgroep?
Goed antwoord: drie landingspagina's (18 tot 39, 40 tot 49, 50-plus) plus "waarom July". Alarm: alle advertenties landen op de homepage.
9Wat doen we met FC Utrecht om bezoekers te maken, niet alleen zichtbaarheid?
Goed antwoord: clubnieuwsbrief met link, QR op de boarding, actiepagina voor supporters, zichtmeting op een wedstrijddag, en wat het contract al dekt.
10Hoe leggen we de prijs uit, en op welke doelgroep richten we daarom de advertenties?
Goed antwoord: "je betaalt de SMILE Pro-prijs en krijgt de behandeling die bij je ogen past, zonder bijbetaling"; voorzetlens en 50-plus als speerpunt. Beslissing voor jou: wel of geen instapprijs voor LASEK bij 18 tot 39.
9. het plan

negentig dagen.

maand 1: basis en meting

huidige campagne terug naar 10.000 euro en omgezet, circa 7.000 bezoekers

  • Twee draaidagen, startpakket van 20 tot 25 video's, fotografie.
  • Landingspagina's, "waarom July", oogtest met agenda, online agenda.
  • Meting van klik tot behandeling, CRM, belregistratie, reviewproces.
  • Google Search aan (6.000): Zoekwoordplanner geeft de echte klikprijzen en volumes.
  • Meta retargeting en eerste leadcampagne (4.000) zodra de eerste video's klaar zijn.
  • Alle accounts, verificaties en de toets op het gezondheidsbeleid.

maand 2: model B aan

30.000 euro advertenties, circa 21.000 bezoekers

  • Google Search 8.000, Meta leads en retargeting 9.000, Meta verkeer met oogtest 7.000, YouTube 4.000, TikTok-test 2.000.
  • Herrekening van alle modellen met de gemeten klikprijzen en conversies van maand 1.
  • Optometrist en opvolging op sterkte (143 vooronderzoeken).
  • Eerste FC Utrecht-actie op een thuiswedstrijd; lokale pers.
  • Twee kennisartikelen per week; reviews richting 25.

maand 3: sturen en kiezen

januari, de piekmaand

  • Reserve naar Google Search in januari (goede voornemens, nieuw verzekeringsjaar).
  • Per kanaal: onder het maximum per klik en per behandeling meer budget, erboven minder; TikTok stoppen of opschalen.
  • Besluit over model C: alleen als opkomst boven 50% en ratio boven 30% gemeten zijn, en de capaciteit er is.
  • Reviews richting 50; score op de site zodra boven 4,7.
  • E-mail en WhatsApp naar de lijst uit de oogtest.

wat je over twee weken wilt zien.

  • Meetplan live: dashboard van klik tot behandeling per kanaal.
  • Echte zoekvolumes en klikprijzen uit de Zoekwoordplanner; modellen A, B en C herrekend.
  • Data van de twee draaidagen en een lijst van 25 video-onderwerpen.
  • Oogtest-flow met online agenda, getest op een telefoon.
  • Concept van de drie landingspagina's en "waarom July".
  • Reviewproces in werking, eerste vijf Google-reviews.
  • Wat het FC Utrecht-contract toestaat, plus actiekalender.
  • Kanaalplan met budget, maximale klikprijs en maximale kosten per aanvraag per kanaal.

wat de modellen opleveren per kwartaal.

vanaf maand 3, per kwartaalA: 15.000B: 30.000C: 40.000
Advertenties45.00090.000120.000
Behandelingen81126153
Omzet381.000592.000719.000
Marge na 35% variabele kosten247.000385.000467.000
Totaal marketingbudget180.000180.000210.000
Marge min marketingbudget67.000205.000257.000

Model C vraagt 10.000 euro per maand extra boven de 60.000, of minder video en content. De 35 procent is een aanname.

drie dingen die alleen jij kunt beslissen.

  • Budget: model B vanaf maand 2, of eerst A en pas na meting opschalen.
  • Capaciteit: optometrist en opvolging voor 143 vooronderzoeken per maand.
  • Prijs: vaste prijs houden en uitleggen, of een instapprijs bij 18 tot 39 jaar.