July naar 10.000 bezoekers
propositie voor Khalid Allali
23 oktober 2026
hoornvlies ooglaseren
iris
voorzetlens bij hoge sterkte
ooglens vervanglens 50-plus
netvlies hier wordt gemeten
oogzenuw
scrol om het oog te openen
July, Utrecht

van 3.000 naar 10.000 bezoekers per maand.

July geeft nu 15.000 euro per maand uit aan advertenties en krijgt daar 3.000 bezoekers voor. Op deze pagina lees je stap voor stap waar het verschil zit: in de verdeling van het geld over de plekken waar je adverteert, in de basis en daarna pas in het bedrag.

5,00
euro per bezoeker nu
1,52
euro per bezoeker in de nieuwe verdeling
8 → 27
behandelingen, zelfde 15.000 euro
nu
3.000

bezoekers voor 15.000 euro.

Vijf euro per bezoeker, ongeveer 45 aanvragen, 8 behandelingen. Dit is het patroon als je bijna alleen op Google adverteert. In Utrecht zijn er maximaal 1.500 kliks per maand te koop.

hoornvlies

waar ooglaseren gebeurt, en waar July de duurste is.

SMILE Pro, LASEK en IntraLASIK passen het hoornvlies aan. July vraagt 3.990 euro voor mensen van 18 tot 39 jaar. De concurrentie vraagt tussen 1.800 en 3.700 euro. Wie alleen naar de prijs kijkt, kiest niet voor July. De boodschap moet dus zijn: de prijs voor SMILE Pro en de behandeling die past bij je ogen, zonder extra kosten.

voorzetlens en ooglens

waar July de goedkoopste is, en dat niet vertelt.

Een voorzetlens voor hoge sterktes kost bij July 3.990 euro. Bij anderen is dat 4.900 tot 6.580 euro. De vervanglens voor mensen van 50 jaar en ouder is vergelijkbaar met Eyescan en goedkoper dan bij FYEO en Memira. Hierop kun je de advertenties richten.

netvlies

meten van klik tot behandeling.

Zonder meting per plek waar je adverteert (bezoeker, aanvraag, vooronderzoek, behandeling) wint de plek met de goedkoopste bezoekers. Dat levert de minste patiënten op. De meting kost de eerste week werk en is nodig voor elk model hieronder.

het hele oog

alles in Utrecht, bij je eigen oogarts.

FYEO en Visus doen in Utrecht alleen het vooronderzoek. De behandeling is in Amsterdam of Rotterdam. Alleen Eyescan en July behandelen in Utrecht zelf. Dat is het sterkste argument van July en het staat niet op july.nl. Hieronder zie je drie modellen, de kosten per bezoeker, de rekenmethode en wat er klaar moet zijn.

1. drie modellen

drie fundamenteel verschillende keuzes, drie uitkomsten.

De eerste keuze is hoe je het geld verdeelt over de plekken waar je adverteert. Met dezelfde 15.000 euro krijg je nu 3.000 bezoekers. Met vooral video krijg je 9.900 bezoekers. De tweede keuze is het bedrag. Ga je van 15.000 naar 30.000 euro, dan krijg je 15 extra behandelingen (1.000 euro per extra behandeling). Van 30.000 naar 40.000 euro krijg je er nog 9 bij. Beide aantallen liggen ver onder de 4.700 euro die een behandeling oplevert. De grens is wat de kliniek aankan, niet het budget.

model A: dezelfde 15.000, andere mix
9.900

betaalde bezoekers, 179 aanvragen, 89 vooronderzoeken, 27 behandelingen, 127.000 euro omzet, 557 euro per behandeling

model B: 30.000 euro (advies vanaf maand 2)
21.000

betaalde bezoekers, 297 aanvragen, 143 vooronderzoeken, 42 behandelingen, 200.000 euro omzet, 704 euro per behandeling

model C: 40.000 euro, regio breder
26.700

betaalde bezoekers, 355 aanvragen, 171 vooronderzoeken, 51 behandelingen, 240.000 euro omzet, 781 euro per behandeling

per maand, vanaf maand 3nu: 15.000A: 15.000B: 30.000C: 40.000
Betaalde bezoekers (plus circa 2.800 gratis)3.0009.90021.00026.700
Aanvragen vooronderzoek45179297355
Vooronderzoeken (komen opdagen)2489143171
Behandelingen8274251
Omzet bij 4.700 euro per behandeling38.000127.000200.000240.000
Advertentiekosten per behandeling1.875557704781

het advies.

Maand 1: zet de huidige advertenties terug naar 10.000 euro. Verdeel het geld vooral over video en bouw de basis. Meet wat een bezoeker echt kost. Vanaf maand 2: kies model B. Zet 30.000 euro in voor advertenties, binnen het totaal van 60.000. Dan zijn de kosten per behandeling ongeveer 700 euro. Met één extra optometrist kun je 143 vooronderzoeken per maand aan. Model C kan pas als je hebt gemeten en een groter gebied pakt (Amersfoort, 't Gooi, Gouda).

de ondergrens voor kwaliteit.

Je kunt in maand 1 al 10.000 bezoekers krijgen voor 8.000 euro als je alleen de goedkoopste bezoekers koopt. Dan krijg je 40 aanvragen in plaats van 150. Spreek af: minstens 1,5 procent van de bezoekers vraagt een vooronderzoek aan. Per plek waar je adverteert betaal je maximaal 150 euro per aanvraag en 1.000 euro per behandeling. Kijk altijd naar de kosten per behandeling, niet naar de kosten per bezoeker.

2. klikprijzen

wat een klik kost, per plek waar we adverteren.

Google verkoopt kliks in een soort veiling per zoekwoord. Je betaalt alleen als iemand echt op de advertentie klikt. De prijs gaat omhoog als meer klinieken bieden op hetzelfde woord. Op Facebook, Instagram, YouTube en TikTok betaal je per duizend keer dat de advertentie in beeld komt. Dat heet CPM. Wat één bezoeker kost op die plekken, reken je uit door de prijs per duizend keer te delen door (het percentage mensen dat klikt keer 10). Bijvoorbeeld: bij een prijs van 12 euro per duizend keer en 0,6 procent kliks kost één bezoeker 2,00 euro. July betaalt nu gemiddeld over alle plekken samen 5,00 euro per bezoeker.

plek waar we adverterenbandbreedtegebruikthoe opgebouwdbron
Google Search, lokaal (ooglaseren utrecht, oogkliniek utrecht)4,00 tot 9,006,00Veiling; vier klinieken bieden in Utrecht meeSearchlab NL zorg 2,60; lokale keuzezorg 2 tot 3 keer hoger; WordStream VS artsen 4,76 dollar
Google Search, hoofdtermen (ooglaseren, ooglaseren kosten)3,50 tot 7,004,50Veiling; landelijke ketens bieden meeFYEO, Visus en Bergman bieden landelijk mee
Google Search, techniek en informatie (lasek, relex smile, lensimplantatie)2,00 tot 5,003,00Veiling; minder biedersSearchlab NL zorg 2,60 als ondergrens
Google Search, eigen merk (july oogkliniek)0,50 tot 1,500,80Hoge kwaliteitsscore, weinig biedersMerktermen zijn overal het goedkoopst; afschermen tegen FYEO
Google, gemiddeld over alle zoekwoorden3,50 tot 6,004,5040% lokaal, 30% hoofdtermen, 25% techniek, 5% merkIn model B en C 5,00, omdat extra budget bredere termen koopt
Meta: aanvragen en eerdere bezoekers (Facebook en Instagram)1,50 tot 3,002,0012 euro per duizend keer in beeld, 0,6% kliktprijs per duizend keer in beeld in NL 8,58 tot 14,20 dollar (Lebesgue, Adamigo, Superads); WordStream leadcampagnes 1,80 dollar
Meta verkeer en video met de oogtest0,50 tot 1,200,8010 euro per duizend keer in beeld, 1,25% kliktWordStream gezondheid 0,80 dollar (verkeer); quiz-advertenties halen 2 tot 4% kliks
YouTube en websites, voor eerdere bezoekers0,40 tot 1,200,808 euro per duizend keer in beeld, 1,0% kliktYouTube in-feed 0,03 tot 0,06 euro per weergave; 1 op 20 kijkers klikt door
TikTok en Reels, 18 tot 34 jaar (test)0,30 tot 0,900,655 euro per duizend keer in beeld, 0,77% kliktTikTok is per duizend keer in beeld 40 tot 60% goedkoper dan Meta; minste aanvragen, daarom een test

Instagram is geen aparte plek om te adverteren. Facebook en Instagram (feed, Stories, Reels) zitten samen in één Meta-campagne. Meta verdeelt het geld zelf. Bij mensen van 25 tot 55 jaar in Utrecht gaat het grootste deel naar Instagram. TikTok is wel een aparte plek met een eigen veiling. Hier test je voor mensen van 18 tot 34 jaar.

de zoekwoorden in Utrecht.

zoekwoord per maandNLUtrechtper klik
ooglaseren30.0002.7003,50 tot 7,00
ooglaseren kosten, prijs3.5003203,00 tot 6,00
ooglaseren utrecht1.0001.0004,00 tot 9,00
oogkliniek utrecht6506502,50 tot 5,00
lensimplantatie, lensvervanging2.0001802,50 tot 5,00
lasek, intralasik, relex smile3.2002902,00 tot 4,50
ouderdomsverziendheid, na 501.3001202,00 tot 4,00
ooglaseren ervaringen, vergoeding2.2002001,50 tot 4,00
zoekvraag regio, met afgeleiden3.500 tot 5.500

waarom Google een grens heeft.

Regio Utrecht is 9 procent van Nederland. Van de 3.500 tot 5.500 zoekopdrachten per maand klikt 60 procent op een advertentie. Vier advertentieplekken delen die bezoekers. Een goede campagne haalt 25 tot 30 procent van die kliks: dat is 700 tot 1.600 bezoekers per maand. Meer bezoekers betekent hogere posities (duurder) of bredere zoekwoorden waar mensen minder snel een behandeling willen. Daarom zet je Google in model A op 6.000 euro. In model C, met 1,5 keer zoveel inwoners, is dat 11.000 euro.

De aantallen komen uit een schatting. Die is gebaseerd op de zoeksuggesties van Google, verhoudingen in vergelijkbare medische markten en het aandeel van 9 procent voor de regio (CBS). De echte cijfers haal je uit het hulpmiddel van Google dat laat zien hoe vaak er gezocht wordt en wat een klik kost (Zoekwoordplanner). Dat doe je als eerste in week 1.

3. de rekenmethode

zo wordt er gerekend.

budget ÷ prijs per bezoeker = bezoekers → × aanvragen per 100 bezoekers = aanvragen → × hoeveel echt komen = vooronderzoeken → × hoeveel zich laten behandelen = behandelingen → × 4.700 euro = omzet Rekenvoorbeeld Google Search in model A: 6.000 euro ÷ 4,50 = 1.333 bezoekers × 4,5% = 60 aanvragen × 60% = 36 vooronderzoeken × 33% = 12 behandelingen × 4.700 = 56.000 euro omzet. Kosten per behandeling: 6.000 ÷ 12 = 500 euro.
stapin gewone taalgebruiktbandbreedtewaarop gebaseerd
Prijs per bezoekerWat één bezoeker uit een advertentie kost0,65 tot 4,50zie wat een klik kostPer plek opgebouwd uit de prijs per duizend keer in beeld en het klikpercentage, of uit de veiling. July nu: 5,00 gemiddeld
Aanvragen per 100 bezoekersHoeveel van de 100 bezoekers een vooronderzoek aanvragen (formulier, agenda, telefoon, WhatsApp, oogtest)Google 4,5%
Meta aanvragen 2,5%
video 0,8 tot 1,2%
2,5 tot 6% Google
0,5 tot 3% video
Searchlab NL zorg 4,2% op Google; WordStream VS artsen 12% (incl. telefoon); zoekverkeer converteert 3 tot 4 keer beter dan video. July nu: circa 1,5% (45 op 3.000)
Hoeveel aanvragers echt komenHoeveel van de aanvragers echt komen voor het vooronderzoekGoogle 60%
Meta 45%
TikTok 40%
35 tot 70%Specialty Vision 2026: aanvraag naar vooronderzoek 35 tot 60% bij betaald zoeken, social lager. Bellen binnen 5 minuten geeft 60 tot 70%, na een dag 30 tot 40%
Hoeveel zich laten behandelenHoeveel van wie komt zich laat behandelen (na aftrek van 15 tot 25% medisch ongeschikt en wie elders kiest of wacht)Google 33%
Meta 30%
video 28%
TikTok 25%
25 tot 55%Refractive Surgery Marketing: gemiddeld 35 tot 50%, goed georganiseerd 55 tot 70%; LiveseySolar (VK): 31 naar 70% na training. Voorzichtig omdat July nieuw is met 2 reviews
Omzet per behandelingGemiddelde prijs over de leeftijdsmix4.7004.400 tot 5.20040% van 3.990, 30% van 4.990, 30% van 5.990 (july.nl). Meer 50-plus geeft 5.000 of meer
Afnemende opbrengstMeer geld op dezelfde plek koopt steeds iets slechtere kliks10 tot 20% minder aanvragen per verdubbelingIn model B en C prijs per klik 5 tot 15% hoger en aanvragen 10 tot 25% lager dan in A

wat de methode wel en niet is.

Dit is de standaardmanier waarop klinieken, bureaus en Google zelf een advertentieplan doorrekenen. Elke stap is een percentage dat je na vier weken meet in je eigen account en in de agenda van de kliniek. De grootste onzekerheid zit bij hoeveel mensen echt komen en hoeveel zich laten behandelen. Juist dat bepaal je zelf.

De cijfers zijn geen belofte en geen meting bij July. Het is de best onderbouwde schatting voor een nieuwe kliniek in Utrecht op 22 oktober 2026.

wat je als kliniek zelf in de hand hebt.

Advertenties bepalen twee van de vijf stappen: wat één bezoeker kost en het aantal bezoekers. De andere drie stappen zijn van July zelf.

  • Hoeveel mensen aanvragen doen op de site: online agenda, pagina per leeftijd, reviews, artsen in beeld. Van 1,5 naar 2,5 procent is 65 procent meer aanvragen bij hetzelfde budget.
  • Hoeveel mensen echt komen: bellen of appen binnen vijf minuten, ook 's avonds. Van 45 naar 60 procent is een derde meer vooronderzoeken.
  • Hoeveel mensen zich laten behandelen: de oogarts voert het gesprek, vaste prijs, gespreid betalen, uitleg van de prijs. Van 30 naar 40 procent is een derde meer behandelingen.
4. per plek doorgerekend

model A, B en C per plek waar we adverteren.

model A: dezelfde 15.000 euro, vooral video
plek waar we adverterenbudgetper klikbezoekersvraagt aanaanvragenkomt echtonderzoekenbehandeldbehandelingen
Google Search6.0004,501.3334,5%6060%3633%12
Meta: aanvragen en eerdere bezoekers4.0002,002.0002,5%5045%2330%7
Meta verkeer, oogtest2.5000,803.1251,2%3845%1728%5
YouTube, Display1.5000,801.8751,0%1945%828%2
TikTok, Reels (test)1.0000,651.5380,8%1240%525%1
Totaal15.0001,529.9001,8%17950%8930%27

Omzet 127.000 euro. Kosten per behandeling 557 euro. Omzet per euro aan advertenties 8,4.

model B: 30.000 euro, zelfde verdeling met meer geld, prijs per klik iets hoger en aanvragen iets lager gezet
plek waar we adverterenbudgetper klikbezoekersvraagt aanaanvragenkomt echtonderzoekenbehandeldbehandelingen
Google Search8.0005,001.6004,2%6760%4033%13
Meta: aanvragen en eerdere bezoekers9.0002,204.0912,2%9045%4130%12
Meta verkeer, oogtest7.0000,907.7781,0%7845%3528%10
YouTube, Display4.0000,854.7060,9%4245%1928%5
TikTok, Reels (test)2.0000,702.8570,7%2040%825%2
Totaal30.0001,4321.0001,4%29748%14330%42

Omzet 200.000 euro. Kosten per behandeling 704 euro. Capaciteit: 143 vooronderzoeken is 7 per werkdag; dat vraagt een optometrist voor de metingen.

model C: 40.000 euro, verzorgingsgebied verbreed naar Amersfoort, 't Gooi en Gouda (circa 2,2 miljoen inwoners)
plek waar we adverterenbudgetper klikbezoekersvraagt aanaanvragenkomt echtonderzoekenbehandeldbehandelingen
Google Search (breder gebied)11.0005,002.2004,0%8860%5333%17
Meta: aanvragen en eerdere bezoekers12.0002,305.2172,0%10445%4730%14
Meta verkeer, oogtest9.0000,959.4740,9%8545%3828%11
YouTube, Display5.0000,905.5560,85%4745%2128%6
TikTok, Reels (test)3.0000,704.2860,7%3040%1225%3
Totaal40.0001,5026.7001,3%35548%17130%51

Omzet 240.000 euro. Kosten per behandeling 781 euro. Capaciteit: 171 vooronderzoeken is 8 per werkdag; twee optometristen of een tweede onderzoekskamer.

5. terugrekenen

van het doel naar het budget.

Vooruit rekenen laat zien wat een bepaald bedrag oplevert. Terugrekenen begint bij wat je wilt bereiken en laat zien wat daarvoor nodig is. Je gebruikt dezelfde percentages, maar rekent de andere kant op: delen in plaats van vermenigvuldigen.

model 1: "ik wil 10.000 bezoekers per maand." Wat kost dat?

10.000 bezoekers × gemiddelde prijs per bezoeker 1,52 (vooral video) = 15.200 euro  |  × 5,00 (wat July nu betaalt) = 50.000 euro. Meer bezoekers kopen bij Google lukt niet, daar is een grens.

De gemiddelde prijs per bezoeker is het totale bedrag gedeeld door het aantal bezoekers (model A: 15.000 ÷ 9.872 = 1,52; nu: 15.000 ÷ 3.000 = 5,00). Les: 10.000 bezoekers vraagt om een andere verdeling van het geld over de plekken waar je adverteert, niet om meer geld. In de verdeling met vooral video is 15.000 euro genoeg. Met de gratis bezoekers erbij kom je op 12.700 bezoekers.

model 2: "ik wil 40 behandelingen per maand uit advertenties." Wat is daarvoor nodig?

40 behandelingen ÷ percentage dat zich laat behandelen 30% = 134 vooronderzoeken ÷ percentage dat echt komt 48% = 280 aanvragen ÷ percentage dat een aanvraag doet 1,41% = 19.800 bezoekers × prijs per bezoeker 1,43 = 28.400 euro per maand.

De percentages zijn het gemiddelde over alle plekken samen, uit model B. Elke stap terug deel je door het percentage van die stap. Wie 40 behandelingen wil met 15.000 euro, moet de drie percentages van de kliniek omhoog krijgen: 2,5% van de bezoekers doet een aanvraag, 60% komt echt, 40% laat zich behandelen. Dan krijg je 40 behandelingen uit 11.100 bezoekers.

model 3: "hoeveel behandelingen moeten de hele 60.000 euro per maand terugverdienen?"

60.000 ÷ 4.700 omzet = 12,8 behandelingen op omzet  |  60.000 ÷ (4.700 − 35% kosten voor lens, materiaal en OK-tijd = 3.055) = 20 behandelingen als je kijkt naar wat overblijft na lens, materiaal en OK-tijd.

De 35 procent kosten voor lens, materialen, OK-tijd en nazorg is een schatting. Alleen jij weet het echte cijfer. Bij 20 behandelingen per maand zijn alle advertentiekosten betaald. De huidige advertenties leveren er 8, model A 27, model B 42.

model 4: "wat mag een klik maximaal kosten?" De grens per plek waar we adverteren.

De maximale prijs per bezoeker = toegestane kosten per behandeling × percentage dat zich laat behandelen × percentage dat echt komt × percentage dat een aanvraag doet.

plek (grens 1.000 euro per behandeling)rekensommaximaal per klikverwachtoordeel
Google Search1.000 × 33% × 60% × 4,5%8,904,50Ruimte; ook bij 6,00 lokaal nog rendabel
Meta: aanvragen en eerdere bezoekers1.000 × 30% × 45% × 2,5%3,382,00Ruimte
Meta verkeer met de oogtest1.000 × 28% × 45% × 1,2%1,510,80Ruimte, maar alleen met de oogtest als haakje
YouTube en Display1.000 × 28% × 45% × 1,0%1,260,80Krap; vooral op eerdere bezoekers richten
TikTok en Reels1.000 × 25% × 40% × 0,8%0,800,65Krap; daarom een test, stoppen boven 0,80

Dit is de regel waar het team elke week op let: zodra de gemeten prijs per klik op een plek waar je adverteert hoger wordt dan de afgesproken grens, of als het percentage bezoekers dat een vooronderzoek aanvraagt lager wordt, gaat het geld naar de plek waar de prijs per klik het meest onder de grens zit.

6. wat er nodig is

de investering in materiaal, techniek en mensen.

Advertenties zijn het laatste onderdeel. Zonder video's, aparte pagina's, meetsoftware en opvolging krijg je bezoekers die niets doen. De bedragen zijn marktprijzen in Nederland (oktober 2026) en een schatting.

Macro-opname van een oog in warm licht, beeld gemaakt voor deze propositie

videomateriaal: het hart van de campagne.

onderdeeleenmaligper maand
Startproductie: 2 draaidagen (crew, licht, geluid, regie): artsen, kliniek, 3 patiëntverhalen9.000 tot 12.000
Montage startpakket: 20 tot 25 korte video's, ondertiteld, per leeftijd4.000 tot 6.000
Fotografie kliniek, artsen en team1.500 tot 2.500
Doorlopend: 1 draaidag per maand plus 10 tot 15 video's6.000 tot 8.000
Creator-video's voor TikTok en Reels, 4 tot 6 per maand1.000 tot 2.000
Toestemming en vergoeding voor patiënten in beeldinbegrepen250 tot 500
Video en beeld14.500 tot 20.5007.000 tot 10.000

Eisen: 20 tot 45 seconden, staand, de oogarts in beeld, één vraag per video, geen gekocht standaardbeeld, geen beloftes over resultaat. Dezelfde set draait op Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, de site en de FC Utrecht-kanalen.

site, meting en opvolging: zonder dit geen campagne.

onderdeeleenmaligper maand
Drie aparte pagina's per leeftijd en "waarom July"4.000 tot 6.000
Online oogtest op de site, met agenda aan het eind3.000 tot 5.000
Online agenda vooronderzoek (praktijksysteem)500 tot 1.50050 tot 150
Meetsoftware van Google en Meta, en registratie van telefoontjes3.000 tot 5.000200 tot 400
Eenvoudig CRM: per aanvraag "gekomen" en "behandeld"1.000 tot 2.000100 tot 300
Reviewproces en tooling50050 tot 100
Site, meting, opvolging12.000 tot 20.000400 tot 1.050

Zonder het meten van de stap van klik tot behandeling weet niemand welke plek waar je adverteert patiënten oplevert. Dit is het eerste waar je aan werkt.

accounts, regels en mensen.

  • Accounts: Google Ads met meetsoftware; Google Bedrijfsprofiel compleet; Facebook en Instagram zakelijk ingesteld met domeinverificatie, meetsoftware (pixel en Conversions API); YouTube gekoppeld; zakelijk TikTok-account.
  • Regels: gezondheidsbeleid van Facebook en Instagram (geen advertenties gericht op medische kenmerken, geen voor-en-na met belofte); claims alleen als ze kloppen; teksten gaan langs de oogartsen voor ze online gaan.
  • Beheer van de advertenties: 15 tot 25 uur per week sturen op kosten per behandeling, advertenties verversen, weekrapport: 4.000 tot 6.000 euro per maand.
  • Opvolging: elke aanvraag binnen vijf minuten bellen of appen, zeven dagen per week tot 22:00 (0,5 fte bij model B).
  • Optometrist: 1 fte vanaf model B voor de metingen, zodat de oogarts het gesprek doet. Opvolger en optometrist zijn kliniekpersoneel, niet in het marketingbudget.
  • Artikelen en berichten: 2 artikelen per week, Google-profiel, berichten op social media, e-mail: 3.000 tot 5.000 euro per maand.

waar het in de 60.000 zit.

onderdeelmaand 1 (basis)vanaf maand 2 (model B)
Advertenties10.00030.000
Video en beeld17.0008.000
Site, oogtest, meting, CRM16.0001.000
Campagnebeheer en analyse5.0006.000
Content en social4.0004.000
FC Utrecht en pers3.0006.000
Opvolging en reviews3.0004.000
Reserve2.0001.000
Totaal60.00060.000

Maand 1 is de investeringsmaand. Je betaalt dan eenmalig 33.000 euro voor video, de website en het meten van de resultaten. Model C vraagt vanaf maand 2 elke maand 10.000 euro extra, of je kiest voor minder video en minder artikelen en berichten.

7. socials

zeven voorbeelden van hoe July eruitziet op Instagram en TikTok.

Dezelfde boodschappen als in de modellen, vertaald naar wat mensen op hun telefoon zien: twee korte video's, twee berichten en drie carrousels waarbij je schuift en per plaatje één punt ziet. De teksten zijn af en kloppen met de prijzen en de feiten van july.nl. De beelden zijn voorbeelden, gemaakt met Higgsfield. In de echte campagne staan de oogartsen en de patiënten van July zelf in beeld.

july Utrechtreel
vraag 1 van 10
doet ooglaseren pijn?
Nee. Je krijgt verdovende druppels. Je voelt druk, geen pijn. De behandeling duurt per oog enkele minuten en je gaat dezelfde dag naar huis.
july De vraag die we het vaakst horen. Je oogarts legt het uit in het gratis vooronderzoek van een uur, zonder verplichtingen. Link in bio.
#ooglaseren #utrecht #vooronderzoek
july Utrechtreel
50-plus
de kaart lezen zonder leesbril.
Na je vijftigste wordt je ooglens stijver. De vervanglens vervangt hem: 5.990 euro voor beide ogen, alles inbegrepen, in Utrecht.
july Staar kan daarna niet meer ontstaan. Vooronderzoek, behandeling en controle bij dezelfde oogarts. Plan je gratis vooronderzoek via de link in bio.
#leesbril #vervanglens #utrecht
july Utrechtpost
Voorbeeldpost: rustige behandelkamer in ochtendlicht
alles in Utrecht, bij je eigen oogarts.
Vooronderzoek, behandeling en controle op één plek. Geen reis naar Amsterdam of Rotterdam.
july Eén oogarts van het eerste gesprek tot de laatste controle. Groenewoudsedijk 63, vlak bij knooppunt Oudenrijn (A2 en A12) en met de bus vanaf Utrecht Centraal.
#oogkliniek #utrecht #ooglaseren
july Utrechtpost
Voorbeeldpost: handen met een telefoon aan tafel bij het raam
2 minuten
kom jij in aanmerking? doe de oogtest.
Een paar vragen over je ogen en je sterkte, en je krijgt direct een eerste advies.
july De online oogtest is gratis en vrijblijvend. Kom je in aanmerking, dan plan je direct je vooronderzoek. Link in bio.
#oogtest #ooglaseren #brilweg
july Utrechtcarrousel
4 stappen · schuif
van eerste gesprek tot laatste controle.
Zo gaat het bij July, in vier stappen. Schuif naar rechts.
stap 1
gratis vooronderzoek van een uur.
We meten je ogen, je sterkte en je hoornvlies en praten over hoe je je ogen gebruikt. Vrijblijvend.
stap 2
persoonlijk behandelplan.
Je oogarts bespreekt wat kan en wat niet, en welke behandeling bij je ogen past. Met één vaste prijs, alles inbegrepen.
stap 3
je behandeling, dezelfde dag naar huis.
Door dezelfde oogarts, in onze kliniek in Utrecht. Je kunt daarna niet zelf rijden, dus regel vervoer.
stap 4
nazorg en controle.
Druppels en instructies mee naar huis, en na enkele weken een laatste check. Plan je gratis vooronderzoek: link in bio.
july Twijfelen mag. Daarom is het vooronderzoek gratis en beslis je thuis, in je eigen tempo.
#ooglaseren #utrecht #vooronderzoek
july Utrechtcarrousel
check · schuif
kom jij in aanmerking?
Vier dingen die we in het vooronderzoek bekijken. Schuif naar rechts.
1
18 jaar of ouder, en een stabiele sterkte.
Je sterkte moet twee jaar stabiel zijn. De maximale leeftijd hangt af van je ogen en van de behandeling.
2
bijziend, verziend of een cilinder?
Dan is ooglaseren vaak mogelijk: SMILE Pro, LASEK of IntraLASIK, afhankelijk van je hoornvlies.
3
hoge sterkte of dun hoornvlies?
Dan kan een voorzetlens een oplossing zijn: een extra lens vóór je eigen ooglens.
4
boven de 50 en een leesbril?
Dan is de vervanglens vaak de beste keuze. Staar kan daarna niet meer ontstaan. Doe de oogtest in 2 minuten: link in bio.
july De oogtest geeft een eerste advies. Zekerheid krijg je in het gratis vooronderzoek bij je oogarts.
#oogtest #ooglaseren #lensimplantaat
july Utrechtcarrousel
4 feiten · schuif
eerst dit weten, dan beslissen.
De vragen die we het vaakst krijgen, kort beantwoord. Schuif naar rechts.
doet het pijn?
nee. je voelt druk, geen pijn.
Je krijgt verdovende druppels. De behandeling duurt per oog enkele minuten.
is het blijvend?
ja, het resultaat is blijvend.
Een laserbehandeling is blijvend. De vervanglens veroudert niet en staar kan daarna niet meer ontstaan.
wordt het vergoed?
meestal niet, daarom één vaste prijs.
Ooglaseren valt bijna altijd buiten de basisverzekering. Sommige aanvullende verzekeringen vergoeden een deel. Bij July is alles inbegrepen.
mag ik zelf rijden?
na het onderzoek en de behandeling niet.
Je ogen worden gedruppeld. Regel vervoer, of laat het ons weten; dan denken we mee. Vragen? Link in bio.
july Nog een vraag? Stel hem in het gratis vooronderzoek. Je oogarts neemt de tijd.
#ooglaseren #utrecht #oogkliniek

De beelden in deze zeven voorbeelden zijn gemaakt met Higgsfield (Nano Banana Pro en Seedance 2.5) en laten geen echte patiënten of medewerkers van July zien. De teksten zijn gecontroleerd op de prijzen, het adres en de behandelingen van july.nl.

de vijf concepten, en waar ze in de campagne zitten.

conceptformaathaakje in de eerste secondevoor wieplek en rolwat de kijker doet
Doet ooglaseren pijn? Reeks van tien vragen, één per video, de oogarts in beeldReel 9:16, 20 tot 30 secondenDe vraag letterlijk in beeld, antwoord in de eerste drie seconden25 tot 45, twijfelaarsMeta (aanvragen en eerdere bezoekers); TikTok-test; YouTubeGratis vooronderzoek plannen
De kaart lezen zonder leesbril. Patiëntverhaal in één scène, zonder uitleg voorafReel 9:16, 15 tot 25 secondenEen herkenbaar moment: de kaart op armlengte, en dan niet meer50-plusMeta, aanvragen (grootste kans, July is hier concurrerend geprijsd)Vooronderzoek plannen, uitleg vervanglens lezen
Zo gaat het bij July, in vier stappen. Carrousel die het proces laat zien en de angst voor het onbekende wegneemtCarrousel 4:5, 5 plaatjesHet eerste plaatje belooft: vier stappen, schuifIedereen die twijfeltMeta, voor wie de site al bezocht; ook als StoryVooronderzoek plannen
Kom jij in aanmerking? Carrousel waarin de kijker zichzelf herkent in één van de vier plaatjesCarrousel 4:5, 5 plaatjesEen vraag aan de kijker zelf18 tot 65, per plaatje een andere groepMeta en TikTok; het beste schuifbare haakje naar de oogtestOogtest doen
Eerst dit weten, dan beslissen. Carrousel met de vier vragen die mensen tegenhouden: pijn, blijvend, vergoeding, rijdenCarrousel 4:5, 5 plaatjesDe vraag die de kijker zelf heeftTwijfelaars, 25 tot 65Meta, voor wie de site al bezocht; organischVooronderzoek plannen
Alles in Utrecht, bij je eigen oogarts. De kliniek en de artsenPost 4:5 en carrousel (kliniek, arts, behandelkamer)Het argument dat geen concurrent in Utrecht heeftRegio Utrecht, 30 kilometerMeta verkeer en Google Bedrijfsprofiel; FC Utrecht-kanalen"Waarom July" lezen, route bekijken
Doe de oogtest. Het haakje voor goedkoop verkeerPost 4:5 en Reel 9:16 (schermopname van de test)"Kom jij in aanmerking?" met een tijd erbij18 tot 45Meta verkeer, TikTok, YouTube; de goedkoopste kliks van de mixOogtest doen, gegevens achterlaten

Elke video uit de reeks wordt ook staand zonder geluid gemaakt (met ondertiteling), in drie lengtes (6, 15 en 30 seconden) en met de oogarts als vast gezicht. Dat is het materiaal dat in de modellen op 7.000 tot 10.000 euro per maand is ingeschat.

8. voor het gesprek

tien kritische vragen voor het marketingteam.

Stel deze vragen in deze volgorde. Een team dat de eerste drie niet met cijfers kan beantwoorden, stuurt op bezoekers in plaats van op patiënten.

1Hoeveel bezoekers, aanvragen, vooronderzoeken en behandelingen kwamen er vorige maand via elke plek waar je adverteert?
Goed antwoord: een tabel per plek waar we adverteren, van klik tot behandeling. Alarm: alleen bezoekers of kliks, of "dat meten we niet per plek waar we adverteren".
2Wat kost één bezoeker, een aanvraag en een behandeling per plek waar je adverteert, en wat is het maximum per plek?
Nu: 5 euro per bezoeker, ongeveer 1.875 per behandeling. Richtwaarde: één klik kost tussen 0,65 en 4,50, een aanvraag tussen 60 en 110, een behandeling onder 1.000. Alarm: geen maximum per plek waar je adverteert.
3Hoe vaak zoeken mensen in de regio, en waar ligt de grens bij Google?
Goed antwoord: 3.500 tot 5.500 mensen zoeken, de grens ligt rond 1.500 kliks. De groei komt door video. Alarm: "meer geld naar Google".
4Waarom levert 15.000 euro nu maar 3.000 bezoekers op, en wat verandert er in de verdeling van het geld over de plekken waar we adverteren?
Goed antwoord: 5 euro per bezoeker komt doordat je bij Google boven de grens zit. Nieuwe verdeling: 6.000 via Google, de rest via video. Daarna doorgroeien naar model B. Alarm: "meer geld" zonder andere verdeling.
5Waar is de video van de oogartsen, en wanneer zijn de twee draaidagen?
Goed antwoord: De gegevens staan klaar. Je begint met 20 tot 25 video's, daarna elke maand 10 tot 15 erbij. Alarm: standaard gekocht beeld of alleen tekstadvertenties.
6Hoeveel Google-reviews hebben we en wat doen we om er elke week meer te krijgen?
Nu: 2 op Trustpilot, 0 op ZorgkaartNederland. Concurrenten laten duizenden zien. Doel: 50 Google-beoordelingen in 3 maanden. Vraag dit op de dag van de laatste controle.
7Kan een bezoeker online boeken, en hoe snel bellen of appen we terug?
Goed antwoord: De agenda staat op elke pagina. Je reageert binnen 5 minuten, ook 's avonds. De meeste aanvragen komen tussen 19:00 en 23:00. Als je een dag wacht, is de helft weg.
8Welke pagina vertelt dat alles in Utrecht gebeurt, bij je eigen oogarts, en welke pagina is er voor elke leeftijdsgroep?
Goed antwoord: Drie aparte pagina's voor 18 tot 39, 40 tot 49 en 50-plus, plus een pagina "waarom July". Alarm: Alle advertenties komen uit op de homepage.
9Wat doen we met FC Utrecht om bezoekers te krijgen, niet alleen om zichtbaar te zijn?
Goed antwoord: Nieuwsbrief van de club met een link, QR-code op het reclamebord, een actiepagina voor supporters, een oogmeting op een wedstrijddag en wat er al in het contract staat.
10Hoe leggen we de prijs uit, en op welke groep richten we daarom de advertenties?
Goed antwoord: "Je betaalt de SMILE Pro-prijs en krijgt de behandeling die bij je ogen past, zonder bijbetaling." Voorzetlens en 50-plus als aandachtspunt. Beslissing voor jou: wel of geen instapprijs voor LASEK bij 18 tot 39.
9. het plan

negentig dagen.

maand 1: basis en meting

huidige campagne terug naar 10.000 euro en omgezet, circa 7.000 bezoekers

  • Twee dagen filmen, startpakket van 20 tot 25 video's, foto's maken.
  • Aparte pagina's voor advertenties, uitleg waarom July, online oogtest met agenda, online afspraken.
  • Meten van klik tot behandeling, overzicht per aanvraag, telefoongesprekken bijhouden, proces voor reviews.
  • Adverteren in de zoekresultaten van Google (6.000): het hulpmiddel van Google laat de echte kosten per klik en aantallen zien.
  • Facebook en Instagram advertenties voor mensen die de site al bezochten en eerste advertenties voor aanvragen (4.000) zodra de eerste video's klaar zijn.
  • Alle accounts aanmaken, alles controleren en goedkeuren volgens het gezondheidsbeleid.

maand 2: model B aan

30.000 euro aan advertenties, ongeveer 21.000 bezoekers

  • Adverteren in Google zoekresultaten 8.000, aanvragen en advertenties voor eerdere bezoekers op Facebook en Instagram 9.000, verkeer naar oogtest op Facebook en Instagram 7.000, YouTube 4.000, TikTok-test 2.000.
  • Herberekening van alle modellen met de gemeten kosten per klik en aanvragen van maand 1.
  • Optometrist en opvolging op sterkte (143 vooronderzoeken).
  • Eerste actie met FC Utrecht bij een thuiswedstrijd. Lokale kranten en nieuws.
  • Twee artikelen over oogzorg per week. Reviews richting 25.

maand 3: sturen en kiezen.

januari, de piekmaand

  • Reservebudget naar adverteren in de zoekresultaten van Google in januari. Dit is het moment van goede voornemens en een nieuw verzekeringsjaar.
  • Per plek waar je adverteert: als de kosten per klik en per behandeling onder het maximum blijven, meer geld inzetten. Anders minder. TikTok stoppen of juist meer inzetten.
  • Besluit over model C: alleen als meer dan 50% van de aanvragers echt komt en meer dan 30% zich laat behandelen, en als er genoeg ruimte is in de kliniek.
  • Reviews richting 50. De score op de site tonen zodra deze boven de 4,7 is.
  • E-mail en WhatsApp sturen naar de mensen uit de oogtest-lijst.

wat je over twee weken wilt zien.

  • Meetplan live: overzicht van klik tot behandeling per plek waar je adverteert.
  • Echte aantallen zoekopdrachten en kosten per klik uit het hulpmiddel van Google. Modellen A, B en C opnieuw uitrekenen.
  • Gegevens van de twee draaidagen en een lijst van 25 video-onderwerpen.
  • Oogtest-stappen met online agenda, werkt goed op een telefoon.
  • Opzet van de drie aparte pagina's waar de advertentie op uitkomt en uitleg waarom je voor July kiest.
  • Beoordelingsproces gestart, eerste vijf Google-beoordelingen binnen.
  • Wat het contract met FC Utrecht toestaat, plus een kalender met acties.
  • Plan voor de plekken waar je adverteert met het budget, de hoogste prijs die je voor één bezoeker wilt betalen en de hoogste kosten per aanvraag per plek.

wat de modellen opleveren per kwartaal.

vanaf maand 3, per kwartaalA: 15.000B: 30.000C: 40.000
Advertenties45.00090.000120.000
Behandelingen81126153
Omzet381.000592.000719.000
Wat overblijft na lens, materiaal en OK-tijd (aanname 35%)247.000385.000467.000
Totaal marketingbudget180.000180.000210.000
Wat overblijft na het marketingbudget67.000205.000257.000

Model C vraagt 10.000 euro per maand extra boven de 60.000, of minder video en artikelen en berichten. De 35 procent is een schatting.

drie dingen die alleen jij kunt beslissen.

  • Budget: model B vanaf maand 2, of eerst A en pas na meten verhogen.
  • Capaciteit: optometrist en opvolging voor 143 vooronderzoeken per maand.
  • Prijs: vaste prijs houden en uitleggen, of een instapprijs bij 18 tot 39 jaar.